BCAS: Moje zkušenost s Broker Consulting a.s.

13.08.2009 15:16

Moje osobní zkušenost s Broker Consulting

Také vám volají celý týden různé firmy? U mne se to každým rokem jenom zhoršuje.

První nabídku na schůzku od společnosti Broker Consulting a.s. jsem ihned odmítnul, třebaže mi již do telefonu nabízeli úžasné výhody v podobě čerpání dotací. Po nějakém čase následoval druhý telefonát a tentokráte jsem slečnu vyslechl až do konce. Měla příjemný hlas a opět mi nabízela skvělé výhody v podobě čerpání dotací. Nejprve jsem si myslel, že mi volá nějaká státní instituce ohledně nějakého podpůrného programu. Až na přímý dotaz, zda se jedná o "stát" či o firmu vyšlo najevo, že je to opět firma Broker Consulting.

Slečně jsem již do telefonu řekl, že mne zajímají pouze nabídky a výhody pro podnikatele a zda se jedná o takovouto nabídku. Řekla ano, mají i nabídku pro mne jako podnikatele. Nechal jsem se tedy pozvat na schůzku se zástupcem BC v Hradci Králové v jejich kanceláři.

Schůzka probíhala v seriózním prostředí a zahlédnul jsem minimálně 6-8 lidí (zaměstnanců). Hned na úvod mi zástupce firmy daroval poukaz v hodnotě cca 6.000,-Kč na jejich poradenské služby. Je to prý dárek a je to proto, že na mne dostali doporučení od jejich stávajícího klienta. Byl jsem velmi zvědavý a ihned jsem se zeptal, kdo byl ten můj milý známý. Dostal jsem překvapivou odpověď, pán to totiž nevěděl a dal mi najevo, že nebude snadné to zjistit a dohledat! (Obávám se, že firma BC "jede" podle seznamu např. podnikatelů volně dostupném na webu, tak jako všichni ostatní, kteří mi celý týden volají.)

Zástupce začal představením firmy a načrtnutím postupu (analýza situace klienta a návrh řešení). Přerušil jsem ho a řekl jsem mu, že mne zajímají pouze nabídky a výhody pro podnikatele, zejména ony opakovaně zmiňované dotace. V tento okamžik nastalo mé rozčarování, neboť mi řekl, že jsem jeho kolegyni při telefonickém hovoru zřejmě špatně pochopil (jsem si jistý, že jsem slečnu pochopil správně). 

Zástupce se opakovaně vracel k tématu osobních financí, třebaže jsem mu opakovaně řekl, že osobní finance mám dávno vyřešené a není třeba nyní nic analyzovat a upravovat. 

Je třeba říci, že mladý muž působil celkem šikovně, byl slušně oblečený a jeho téma (pojištění, spoření, hypotéka) měl dobře nastudované a působil jistě. Škoda jen, že tato témata pro mne byla zcela nezajímavá, jak jsem řekl jemu i jeho kolegyni. V jeden okamžik jsem měl pocit, že mne vlastně vůbec neposlouchá. Jak mi může opakovaně nabízet řešení a produkty, které mne vůbec nezajímají?

Po 10 minutách jsem zjistil, že firma Broker Consulting mi, jako podnikateli, nemá co nabídnout, třebaže to takto komunikuje a pozvala si mne na schůzku.

Přesně po 15 minutách jsem schůzku zdvořile ukončil a s mladým mužem jsem se rozloučil. Řekl jsem mu, co by bylo pro mne opravdu zajímavé (např. zajištění výhodného financování mého již připraveného projektu) a ať se ozvou, až toho budou schopni. 

Naštěstí jsem tak ztratil pouze 15 minut času.

Máte také svoji zkušenost s Broker Consulting? Neváhejte mi ji napsat a nebo pište přímo do fóra.

Jan Hýsek * Top 5

Chcete se rychle orientovat ve finančních serverech? iAkcie jsou to co hledáte.

Přidat.eu záložku

Chcete investovat na burze a nevíte jak začít? Napište nám

Zkušenosti

Absolvoval jsem dnes celkem dlouhý telefonát s člověkem, který chtěl...

Anketa

Líbí se vám nový design našich stránek?

Ano (3 663)
Ne (218)

Celkový počet hlasů: 3881

Představení

15.05.2016 16:22
Víte, že když se spolu začnou bavit dva lidé, tak v průměru po sedmi...

Obrazem

Jak to udělat, aby peníze pracovaly pro mne a ne já pro ně? Více zde.