Daňový poradce: K čemu je dobrý daňový poradce

11.03.2010 05:17

K čemu je dobrý daňový poradce


Daňový poradce je odborník, který ví, jak si z vydělaných peněz co nejvíce ponechat. Vydělat peníze umí hodně lidí, ovšem již málokdo je udrží.

Daňový poradce většinou neumí poradit, jak své peníze investovat dále či jak je nejlépe zhodnotit. Také neví, kde mají nejlacinější rohlíky. Zato ale ví, jak zaplatit z povinných odvodů jen to, co je doopravdy nutné a vychází z jednoduché úvahy, že daně nejsou dobrovolné poplatky. Daňový poradce ví, které příjmy dani podléhají a ze kterých se daně platit nemusí, ví, které náklady je možné uplatnit na snížení základu pro výpočet daně a které tam bohužel nepatří a také ví, jaké jsou všemožné daňové slevy a bonusy. A že jich je požehnaně.

Daňový poradce mimo správného výpočtu nejnižší možné daně také ví, jak se chovat u kontroly správce daně, je to jeho prostředí, jako je ve svém živlu advokát u soudu.

Služby daňového poradce mají také vliv na datum, kdy je nutno státu zaplatit za to, že na jeho území pracujeme. Datum 31. března se mění na 30. června. Je najednou tři měsíce času navíc na dokončení účetnictví.

Daňový poradce také za svou práci bezvýhradně ručí. Každý je povinen být pojištěn, takže klidně spí i když dělá chyby jako každý jiný člověk.

Člověk má zkusit všechno, takže alespoň jednou i služby daňového poradce. Určitě každý zjistí, že tím ušetří zdaleka více, nežli kolik stojí služby daňového poradce.

 

Jiří Hladík 

Daňový poradce
Hradec Králové
tel. 604 232 210

 

Přidat.eu záložku

Chcete nastavit vaše investiční portfolio nebo udělat jeho audit? Napište nám

Zkušenosti

Také máte někdy pocit, že kam se podíváte, tam se někomu daří a...

Akciecz běží díky fin. podpoře 

Anketa

Líbí se vám nový design našich stránek?

Ano (3 908)
Ne (473)

Celkový počet hlasů: 4381

Představení

07.05.2023 01:34
Máme dvacet let profesionálních zkušeností s nastavováním našich...

Obrazem

Chcete z roku 2021 udělat parádní rok a splnit si svoje plány a sny?...