Investiční tipy, investiční doporučení, Bank of America, Citigroup a další světové banky

25.05.2010 01:46

Investiční tipy a investiční doporučení

Jenom velmi vzácně zveřejňuji to, jaké investiční kroky na burze právě dělám, jaké akcie právě nakupuji či prodávám. A má to své logické důvody. Občas to přeci jenom udělám a naposledy se tak stalo 8.dubna 2010 ve článku BAC: Prodávám akcie Bank of America Corporation se ziskem 144% za 13 měsíců. Jednalo se o částečný prodej akcií Bank of America za cenu 18,65 usd (se ziskem +144%). Pro připomenutí ukazuji stále stejný graf:

 

A jaká je aktuální situace? Aktuální kurz BAC dnes 25.května 2010 je 15,40 usd. Kurz BAC tedy za těch několik týdnů klesl o nějakých 17%.

 

V žádném případě netvrdím, že se mi na burze daří 100% obchodů, ale zrovna tento konkrétní, jak vidíte, se z dnešního pohledu celkem vydařil. Dokonce uvažuji o tom, že ten titul nyní, když je zase o 17% levnější, koupím zpět. Stále jsem přesvědčený o tom, že titul půjde ve střednědobém i dlouhodobém horizontu výrazně nahoru (rozumějte o více než 100%). 

Jaké další akcie zahraničních bank mám aktuálně v portfoliu? Těch 6 titulů se již nějaký čas nemění a najdete je v tomto článku. Uvádím to záměrně a preventivně, snadno si tak můžete ověřit kontinuitu mých myšlenek a slov. V minulosti jsem byl vyzýván, abych předkládal důkazy a popisoval "věci" v reálném čase a tak to již nějakou dobu také činím. Třebaže něco takového je v tomto oboru celkem vzácné.

Související: Výsledky

 

* Toto není investiční doporučení! * 

 

 Jan Hýsek  

 

Diskutovat o tomto tématu můžete na investičním fóru.

 

  • Chcete se rychle orientovat ve finančních serverech? iAkcie jsou to co hledáte.

 

Přidat.eu záložku

Chcete investovat na burze a nevíte jak začít? Napište nám

Zkušenosti

Absolvoval jsem dnes celkem dlouhý telefonát s člověkem, který chtěl...

Anketa

Líbí se vám nový design našich stránek?

Ano (3 663)
Ne (218)

Celkový počet hlasů: 3881

Představení

15.05.2016 16:22
Víte, že když se spolu začnou bavit dva lidé, tak v průměru po sedmi...

Obrazem

Jak to udělat, aby peníze pracovaly pro mne a ne já pro ně? Více zde.