investicniweb.cz je prezentace finančních produktů a firem

21.07.2009 03:19

 Před několika dny jsem se zde zmiňoval o novém investičním webu. Za tu dobu jsem jej několikrát navštívil a také si přečetl nějaké příspěvky.

Investicniweb.cz je majitelkou a provozovatelkou prezentován jako nezávislý projekt, zatím jsem však nepřišel na to, v čem je to tak nezávislé? Pokud se pozorně podíváte na obsah jednotlivých příspěvků zjistíte, že minimálně v 70% případů se jedná o prezentaci finančních produktů či jednotlivých firem. Jsou to téměř komerční sdělení, jde o prodej.

Dále jsem si všimnul jedné nápadné věci. A sice během posledních 1-2 týdnů naprostá většina autorů a příspěvků na investičním webu, věnujících se předpovědím, předpovídala další poklesy trhů. Pro momentální růst prý nebyly žádné důvody. Opak se stal pravdou a minulý týden zaznamenaly trhy celosvětově celkem výrazné růsty. Inu, investiční předpovědi jsou velmi ošemetné a i burzovní profesionálové a poloprofesionálové se mohou chovat jako dav. A když už si téměř všichni myslí, že to musí jít dolů... Tedy jsem se minulý týden náramně bavil. Méně do smíchu bylo asi těm, kteří vzali tyto předpovědi a investiční doporučení na investičním webu doslova a začali třeba právě s doporučovanými pákovými finančními produkty spekulovat na pokles.

Tak nevím nevím, čekal jsem od nového investičního webu, na kterém se podílí tolik osob, výrazně lepší výkon. Uvidíme jak dál...

Myslíte, že jsem na investičníweb.cz příliš přísný?

P.S.: Můj komentář v diskusi na investičním webu byl vymazán, totiž nepublikován.

JanHýsek.com

Přidat.eu záložku

Chcete nastavit vaše investiční portfolio nebo udělat jeho audit? Napište nám

Zkušenosti

Také máte někdy pocit, že kam se podíváte, tam se někomu daří a...

Akciecz běží díky fin. podpoře 

Anketa

Líbí se vám nový design našich stránek?

Ano (3 863)
Ne (378)

Celkový počet hlasů: 4241

Představení

07.05.2023 01:34
Máme dvacet let profesionálních zkušeností s nastavováním našich...

Obrazem

Chcete z roku 2021 udělat parádní rok a splnit si svoje plány a sny?...