Proč sociální sítě vyhrávají volby a proč příští prezident bude blogger

26.01.2013 03:19

 

3,3 milionu Čechů, kteří mají volební právo, je na sociální síti Facebook. Jedná se o 40% všech voličů.

Jistě, ten nadpis je poněkud nadnesený. Ale doba k tomu skutečně pomalu spěje. Žijeme v době sociálních sítí. Kdo ten trend nezachytil, stává se z něho tak trošku mimoň. Internet a sociální sítě jsou pozoruhodná media. Samotné sociální sítě dramaticky mění pravidla hry v celém mediálním byznysu. Doposud to s medii bylo téměř výhradně tak, že media produkovala obsah a lidé přijímali a konzumovali. Sociální sítě to celé otáčejí tak, že se najednou jedná o obousměrný proces. Nakonec stačí mít zajímavý obsahový či zpravodajský server a pod texty vložit facebookový plugin (stejně jako jej vkládám pod tento článek) a mohou se dít velmi zajímavé věci. Komentáře pod články či blogy jsou často zajímavější a tvoří větší obsah, než samotný text či blog. A dále, na sociálních sítích se jednou za čas poštěstí takový malý zázrak a tím je virální šíření. Virální šíření to je taková sociální lavina či obří sněhová koule, která se kutálí dál a dál a nabaluje další a další. Vytvořte libovolný velmi zajímavý text, obrázek či třeba video a možná se vám poštěstí jeho virální šíření. Přitom je tak těžké odhadnout, co se bude šířit virálně. Pokouší se o to všechny možné internetové firmy, ale podaří se to spíše vzácně. (Myslím, že se mi to jednou v životě již podařilo a můj malý článek na malinkém webu dostal během kratičkého času 3.200 like, což se v Čechách moc nevidí.) To jsem ale odbočil.

Doporučení

Zveme vás na aukci zajímavého internetového projektu.

 

Zpět k volbám a sociálním sítím. Sociální sítě, u nás hlavně Facebook, to je podle mého názoru na prvním místě taková velká rodinná, přátelská či dokonce celospolečenská drbárna. Češi tradičně vše probírají a také domlouvají v hospodách. A Facebook je dnes něco podobného. Taková obří hospoda, či v případě žen kavárna či cukrárna. Akorát, že v hospodě či cukrárně oslovíte najednou řekněme maximálně deset lidí. V případě sociální sítě, zejména pokud máte co říci, může během pár minut vyslechnout vaši novinku či poselství třeba tisíc lidí. Ta možnost šíření a násobení je úžasná. A jsme u politiky. Specielně Češi po hospodách probírají nejvíce právě politiku. Rádi si zanadáváme. Dnes tedy na Facebooku. A již si toho všímají i politici a politické štáby. V USA jsou zase mnohem dále, ale ten trend posledních pár let nelze přehlédnout ani v ČR. Ostatně dnes jsem četl poslední HN a věnují tam celou dvoustranu hodnocení prezidentské kampaně pánů Zemana a Schwarzenberga. A jdou pěkně do hloubky a začínají zde i využívat zdroje a závěry internetových firem, které se specializují právě na analýzu sociálních sítí a toho co se tam probírá a co na nich funguje a co nikoliv. 

Vsadím se, že sociální sítě a sociální komunikace "potáhne" celý svět minimálně příštích padesát let. Volby se budou vyhrávat na sociálních sítích. Objeví se noví političtí lídři a nové strany a lidé je budou znát výhradně z internetu a sociálních sítí. Takový úspěšný prezidentský kandidát za dvacet let může být klidně veleúspěšný blogger a mistr práce se sociálními sítěmi. Děsivá představa? Pro někoho možná ano. Ale víte co? Vývoj stejně nezastavíte. A tak pokud chcete v životě něco dosáhnout, někoho oslovit, či třeba plánujete politickou kariéru, Facebooku či obecně sociálním sítím se nevyhýbejte. Snažte se pochopit jak to funguje. Přemýšlejte proč to tak funguje. Je jedno, zda vám je třeba 50+. Tohle není žádná modní novinka. Tohle se bude dít příštích sto let. A dále si netroufám hledět :-)

Už máte svůj účet na Facebooku či Twitteru

Jan Hýsek, jh(z)akciecz.com

 

 

 

Doporučení

Profesionální vedení účetnictví a daňová evidence

Hledáme strategického partnera

EASTWANDER

Product placement, který stojí za to

Prožijte život bez brýlí i Vy!

Přidat odkaz

 

 

 

CzechNet to je jeden milion zobrazených stránek měsíčně. Jak na tom můžete profitovat?

Přidat.eu záložku

Osobnosti a vůdci

05.06.2009 13:40
"Nabídka peněz exploduje, akcie porostou. Peníze, které tisknou centrální banky, způsobí růst cen na rozvíjejících se trzích. Teď je sice čeká pokles, ale dlouhodobě půjdou nahoru. Proto tam co nejvíce investujeme." Mark Mobius Výkonný šéf TEMPLETON ASSET MANAGEMENT Zdroj: HN JanHýsek.com
03.06.2009 02:05
KSČM: Komunisté si stěžují Janečkovi kvůli dokumentu o Miladě Horákové Komentář autora: Co k tomu dodat? Budu se opakovat, ale komunismus a fašismus je pro mne jedna a tatáž kategorie. Pro ty, kteří patří mezi nejmladší ročníky a o dějiny se nezajímají: komunisté odsoudili ve vykonstruovaném...
<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Chcete investovat na burze a nevíte jak začít? Napište nám

Zkušenosti

Také máte někdy pocit, že kam se podíváte, tam se někomu daří a...

Akciecz běží díky fin. podpoře 

Anketa

Líbí se vám nový design našich stránek?

Ano (3 690)
Ne (238)

Celkový počet hlasů: 3928

Představení

15.05.2016 16:22
Víte, že když se spolu začnou bavit dva lidé, tak v průměru po sedmi...

Obrazem

Jak to udělat, aby peníze pracovaly pro mne a ne já pro ně? Více zde.