Realita: X-Trade Brokers CUP 2009

10.11.2009 00:04


Soutěž X-Trade Brokers CUP 2009 nalákala 50.000 účastníků, což je krásné číslo a organizátoři si mohou jistě gratulovat. Rozhodně je to pro firmu skvělá reklama. Na soutěž jsem upozorňoval jako jeden z prvních. Není nic špatného na tom, vyzkoušet si obchodování na burze nejprve s virtuálními penězi. Naopak! Je to více než vhodné. Jenom buďte opatrní při srovnávání hry s realitou. Nelze je totiž srovnávat.

Osobně jsem se soutěže neúčastnil. Na virtuální burzovní hru nemám čas. Jsem velmi zaneprázdněn obchodováním a investováním reálných peněz. Nicméně, zrovna dnes jsem hovořil se svým velmi dobrým a nadprůměrně inteligentním známým, který se soutěže zúčastnil a skončil na celkem pozoruhodném 27.místě (z 50.000 účastníků), což je skvělý výsledek! Bohužel, jeho kolega, s kterým také soutěžil, vymazal kompletně celý virtuální účet.

A teď pozor! Podle toho, co mi můj soutěžící známý řekl, stačilo na umístění na 3.000 místě dosáhnout kladné zhodnocení! Co to znamená? Znamená to, že z 50.000 lidí dosáhlo virtuálního zisku pouze 3.000 lidí. Naopak prodělalo 47.000 lidí! To je ovšem zhruba to, co jsem původně odhadoval. Vzhledem k tomu, že účastníci hojně využívali ty nejagresivnější (a tedy nejriskantnější) investiční nástroje, vsadím se s vámi, že velká část z 50.000 účastníků soutěže s XTB vymazala kompletně celý účet a nebo dosáhla zdrcující virtuální ztráty! A nyní vemte v úvahu, že soutěžící neměli důvod ke stresu, neboť se jednalo a virtuální peníze. Jak by to asi dopadlo, kdyby investovali skutečné vlastní finanční prostředky. Tlak by byl výrazně větší a nepochybujte o tom, že i výsledky by byly podstatně horší!

Co tím vším chtěl autor říci?

Lidi, dejte si pozor a nesrovnávejte hru se skutečností. Pokud dostane průměrný investor k dispozici agresivní investiční nástroje, s velkou pravděpodobností prodělává. V reálném světě si dovoluji tvrdit, že z průměrných investorů využívajících agresivní investiční přístup přijde do 2 let 95% o všechen investovaný kapitál či se jejich ztráta blíží 100%. Pokud se tedy se skutečnými finančními prostředky půstíte do obchodování na burze ve stylu XTB, je to dle mého názoru jeden z nejjistějších způsobů jak příjít o všechny investované finanční prostředky!!!

Pokud jde o vaše peníze a investice, buďte zatraceně opatrní a ve střehu a nevěřte mediálním blábolům.

Máte na věc jiný názor či jiné zkušenosti? Napište to do fóra sem a nebo mi pošlete e-mail na akcie-komodity@seznam.cz. 

 

Související: Investiční test v reálném čase - skutečné výsledky dosažené po 365 dnech

  

Jan Hýsek

Přidat.eu záložku

Chcete investovat na burze a nevíte jak začít? Napište nám

Zkušenosti

Absolvoval jsem dnes celkem dlouhý telefonát s člověkem, který chtěl...

Anketa

Líbí se vám nový design našich stránek?

Ano (3 660)
Ne (215)

Celkový počet hlasů: 3875

Představení

15.05.2016 16:22
Víte, že když se spolu začnou bavit dva lidé, tak v průměru po sedmi...

Obrazem

Jak to udělat, aby peníze pracovaly pro mne a ne já pro ně? Více zde.