Realita: X-Trade Brokers CUP 2009

10.11.2009 00:04


Soutěž X-Trade Brokers CUP 2009 nalákala 50.000 účastníků, což je krásné číslo a organizátoři si mohou jistě gratulovat. Rozhodně je to pro firmu skvělá reklama. Na soutěž jsem upozorňoval jako jeden z prvních. Není nic špatného na tom, vyzkoušet si obchodování na burze nejprve s virtuálními penězi. Naopak! Je to více než vhodné. Jenom buďte opatrní při srovnávání hry s realitou. Nelze je totiž srovnávat.

Osobně jsem se soutěže neúčastnil. Na virtuální burzovní hru nemám čas. Jsem velmi zaneprázdněn obchodováním a investováním reálných peněz. Nicméně, zrovna dnes jsem hovořil se svým velmi dobrým a nadprůměrně inteligentním známým, který se soutěže zúčastnil a skončil na celkem pozoruhodném 27.místě (z 50.000 účastníků), což je skvělý výsledek! Bohužel, jeho kolega, s kterým také soutěžil, vymazal kompletně celý virtuální účet.

A teď pozor! Podle toho, co mi můj soutěžící známý řekl, stačilo na umístění na 3.000 místě dosáhnout kladné zhodnocení! Co to znamená? Znamená to, že z 50.000 lidí dosáhlo virtuálního zisku pouze 3.000 lidí. Naopak prodělalo 47.000 lidí! To je ovšem zhruba to, co jsem původně odhadoval. Vzhledem k tomu, že účastníci hojně využívali ty nejagresivnější (a tedy nejriskantnější) investiční nástroje, vsadím se s vámi, že velká část z 50.000 účastníků soutěže s XTB vymazala kompletně celý účet a nebo dosáhla zdrcující virtuální ztráty! A nyní vemte v úvahu, že soutěžící neměli důvod ke stresu, neboť se jednalo a virtuální peníze. Jak by to asi dopadlo, kdyby investovali skutečné vlastní finanční prostředky. Tlak by byl výrazně větší a nepochybujte o tom, že i výsledky by byly podstatně horší!

Co tím vším chtěl autor říci?

Lidi, dejte si pozor a nesrovnávejte hru se skutečností. Pokud dostane průměrný investor k dispozici agresivní investiční nástroje, s velkou pravděpodobností prodělává. V reálném světě si dovoluji tvrdit, že z průměrných investorů využívajících agresivní investiční přístup přijde do 2 let 95% o všechen investovaný kapitál či se jejich ztráta blíží 100%. Pokud se tedy se skutečnými finančními prostředky půstíte do obchodování na burze ve stylu XTB, je to dle mého názoru jeden z nejjistějších způsobů jak příjít o všechny investované finanční prostředky!!!

Pokud jde o vaše peníze a investice, buďte zatraceně opatrní a ve střehu a nevěřte mediálním blábolům.

Máte na věc jiný názor či jiné zkušenosti? Napište to do fóra sem a nebo mi pošlete e-mail na akcie-komodity@seznam.cz. 

 

Související: Investiční test v reálném čase - skutečné výsledky dosažené po 365 dnech

  

Jan Hýsek

Přidat.eu záložku

Chcete nastavit vaše investiční portfolio nebo udělat jeho audit? Napište nám

Zkušenosti

Také máte někdy pocit, že kam se podíváte, tam se někomu daří a...

Akciecz běží díky fin. podpoře 

Anketa

Líbí se vám nový design našich stránek?

Ano (3 864)
Ne (379)

Celkový počet hlasů: 4243

Představení

07.05.2023 01:34
Máme dvacet let profesionálních zkušeností s nastavováním našich...

Obrazem

Chcete z roku 2021 udělat parádní rok a splnit si svoje plány a sny?...