SponsorMee: Sdružení SponsorMee láká Čechy do „letadla“

04.06.2010 22:00

Dejte nám 200 korun a můžete zbohatnout, slibuje občanské sdružení SponsorMee. Na svých webových stránkách láká na obchodní model, který vypadá jako učebnicové letadlo, neboli pyramidový podvod, kdy se zisky vyplácejí po určité době z vkladů nových klientů.

Formulář při registraci vyzývá k zadání kontaktních údajů včetně čísla bankovního účtu. Klient poté obdrží e-mail s odkazem, kde si zakoupí licenci a stane se tak "sponzorem".

Licence vyjde na 7 eur plus DPH, tedy přibližně 200 korun. Platbu je ale nutné provést přes portál www.swreg.org, který je v angličtině.

Sponzor, jak sdružení nazývá své klienty, má zaručený zisk půl eura za každého, kdo si po něm pořídí licenci. Pětinu z výnosu údajně společnost posílá na charitu. "Veškeré zisky a platby pro charitu budou transparentně zobrazovány na našem webu tak, že si je bude moci každý prohlédnout," píše se na internetových stránkách.

"Někdo se snaží z lidí dostat peníze, o nic jiného nejde. Mohlo by se jednat buď o trestný čin provozování nepoctivých her a sázek, nebo o podvod. V obou případech pachateli hrozí odnětí svobody až na dvě léta. Samozřejmě složitější je to s dokazováním a usvědčením. U podobných aktivit lze očekávat založení účtu na základě falešných dokladů a tedy složité hledání skutečného pachatele," říká Petr Novotný z advokátní kanceláře Ambruz & Dark. Pokračování

Chcete investovat na burze a nevíte jak začít? Napište nám

Zkušenosti

Absolvoval jsem dnes celkem dlouhý telefonát s člověkem, který chtěl...

Anketa

Líbí se vám nový design našich stránek?

Ano (3 663)
Ne (218)

Celkový počet hlasů: 3881

Představení

15.05.2016 16:22
Víte, že když se spolu začnou bavit dva lidé, tak v průměru po sedmi...

Obrazem

Jak to udělat, aby peníze pracovaly pro mne a ne já pro ně? Více zde.