SponsorMee: Sdružení SponsorMee láká Čechy do „letadla“

04.06.2010 22:00

Dejte nám 200 korun a můžete zbohatnout, slibuje občanské sdružení SponsorMee. Na svých webových stránkách láká na obchodní model, který vypadá jako učebnicové letadlo, neboli pyramidový podvod, kdy se zisky vyplácejí po určité době z vkladů nových klientů.

Formulář při registraci vyzývá k zadání kontaktních údajů včetně čísla bankovního účtu. Klient poté obdrží e-mail s odkazem, kde si zakoupí licenci a stane se tak "sponzorem".

Licence vyjde na 7 eur plus DPH, tedy přibližně 200 korun. Platbu je ale nutné provést přes portál www.swreg.org, který je v angličtině.

Sponzor, jak sdružení nazývá své klienty, má zaručený zisk půl eura za každého, kdo si po něm pořídí licenci. Pětinu z výnosu údajně společnost posílá na charitu. "Veškeré zisky a platby pro charitu budou transparentně zobrazovány na našem webu tak, že si je bude moci každý prohlédnout," píše se na internetových stránkách.

"Někdo se snaží z lidí dostat peníze, o nic jiného nejde. Mohlo by se jednat buď o trestný čin provozování nepoctivých her a sázek, nebo o podvod. V obou případech pachateli hrozí odnětí svobody až na dvě léta. Samozřejmě složitější je to s dokazováním a usvědčením. U podobných aktivit lze očekávat založení účtu na základě falešných dokladů a tedy složité hledání skutečného pachatele," říká Petr Novotný z advokátní kanceláře Ambruz & Dark. Pokračování

Chcete nastavit vaše investiční portfolio nebo udělat jeho audit? Napište nám

Zkušenosti

Také máte někdy pocit, že kam se podíváte, tam se někomu daří a...

Akciecz běží díky fin. podpoře 

Anketa

Líbí se vám nový design našich stránek?

Ano (3 864)
Ne (379)

Celkový počet hlasů: 4243

Představení

07.05.2023 01:34
Máme dvacet let profesionálních zkušeností s nastavováním našich...

Obrazem

Chcete z roku 2021 udělat parádní rok a splnit si svoje plány a sny?...