Čeká nás boom vyhledávání v multimediích

24.09.2012 21:29

 

Jako fanda společnosti Google, kterou považuji za vysoce inovativní a lidem přinášející značný užitek, si dovoluji  tvrdit, že tak, jak dnes vyhledávače vyhledávají na internetu slova a texty, funguje to již velmi dobře. Skoro bych řekl, že vyhledávač Google funguje bravůrně. Ostatně i samotný Steve Jobs se nechal slyšet, že vyhledávač Google je jediný perfektní produkt této společnosti. A Jobs byl nějaký puntičkář.

Co se ale bude dít ve světě internetu a zejména vyhledávání dále? To, co bude následovat dále, bude rozvoj vyhledávání v multimediích. Tedy vyhledávání v obrazech a fotografiích, vyhledávání ve videu, vyhledávání ve zvukovém záznamu. Jak to bude fungovat a proč vlastně? Tak například budu chtít zjistit, kde všude se moje fotografie (s mým obličejem) vyskytuje na intenetu či v sociálních sítích. Zde s využitím současného "textového" vyhledávání nevystačím. Je třeba, aby vyhledávač dokázal vyhledávat přimo v té fotografii a dokázal v ní najít můj obličej. A jsem si zcela jistý tím, že dříve či později (spíše dříve) to bude možné.  A kdo s tím přijde jako první a bude to uživatelsky přívětivé, bude mít velkou výhodu před konkurencí.

Rizika? Jako každá pokročilá technologie bude jistě možné i tuto zneužít. Doufejme, že právní systém nebude reagovat příliš pomalu a nastaví pravidla správným způsobem. Už nyní si dokáži představit, jak například tajné služby či soukromé detektivní kanceláře vyhledávají jistou osobu v odposlouchávaných (či nahraných) hovorech. 

Kdo s touto službou přijde jako první? To nikdo neví, ale já už vidím několik firem, kde to lze očekávat. Už jenom proto, že dnes spravují obrovské množství například fotografií či již dnes zdatně vyhledávají. 

Moje tipy společností, které začnou jako první:

 

Kdo na něčem takovém již dnes pracuje? TinEye.com či "náš" Mufin.

Jan Hýsek, jh(z)akciecz.com

Zdroj: Týden

 

 

 

Doporučení

Právě probíhá aukce AkcieCZ.cz!

Product placement, který stojí za to

Kontaktní čočky od profesionálů a pod jejich dohledem, Oční klinika Pardubice - Dopřejte Vašim očím tu nejlepší péči!

EASTWANDER obytné vozy umí

Přidat odkaz

 

 

 

Využijte Hýskův reklamní systém a popožeňte Váš byznys, ať už se věnujete čemukoliv.

Přidat.eu záložku

Vize budoucnosti

24.09.2012 21:29
  Jako fanda společnosti Google, kterou považuji za vysoce inovativní a lidem přinášející značný užitek, si dovoluji  tvrdit, že tak, jak dnes vyhledávače vyhledávají na internetu slova a texty, funguje to již velmi dobře. Skoro bych řekl, že vyhledávač Google funguje bravůrně....
06.04.2010 00:48
Vize budoucnosti: Kdy se dočkáme teleportace a mozkových implantátů? Společnost Cisco zveřejnila svých top 25 předpovědí budoucího technologického vývoje. Přečtěte si, co nás v nejbližších letech podle této firmy může čekat. Víte, kdy se začnou používat umělé mozkové implantáty, kdy se výkon...

Chcete nastavit vaše investiční portfolio nebo udělat jeho audit? Napište nám

Zkušenosti

Také máte někdy pocit, že kam se podíváte, tam se někomu daří a...

Akciecz běží díky fin. podpoře 

Anketa

Líbí se vám nový design našich stránek?

Ano (3 972)
Ne (536)

Celkový počet hlasů: 4508

Představení

07.05.2023 01:34
Máme dvacet let profesionálních zkušeností s nastavováním našich...

Obrazem

Chcete z roku 2021 udělat parádní rok a splnit si svoje plány a sny?...