Daňový poradce: Nájem garáže

07.12.2011 04:52

Nájem garáže

Vlastním auto, které používám ke své podnikatelské činnosti. Mám právo uvádět do nákladů své činnosti i nájem garáže, kde toto auto odpočívá?

Obecně vzato, ano. Zákon o daních z příjmů stanovil, že výdajem je vše, co slouží k zajištění a udržení příjmů až na spoustu vyjímek jmenovitě uvedených v tomto zákoně.

Výhodou je, že stačí prostudovat pouze zákon o daních z příjmů a ne celou legislativu České republiky potažmo Evropské unie, abychom zjistili, co smíme a co ne.

Obecně jsou vyjímky z nákladů, které můžeme uplatnit, popsány v § 25. Tam o nájmu garáže není zmínka.

Další vyjímky z obecného pravidla jsou uvedeny v § 5, 7 a 23 a pak ještě všelijak, ale nikde není napsáno, že garážování auta není nákladem. Takže je. Jenže jako fyzická osoba můžu používat ke své podnikatelské činnosti auto, které mám v obchodním majetku, auto, které užívám k podnikání částečně, auto pronajaté anebo auto vlastní soukromé.

Tak a co teď.

Jestli vycházím z principu, že co není zakázáno, je povoleno, co není omezeno, je v můj prospěch, budu trvat na tom, že mým výdajem je vše, co potřebuji ke své podnikatelské činnosti. Proto i garážování auta používaného a vlastněného na různý způsob.

Trošku budu mít problém se zdůvodněním nákladů, když používám auto i pro soukromé účely, dokonce když to v účetnictví i dokládám.

Ale o tom je život a s daňovým poradcem lze zajisté najít řešení.

Daňový poradce Jiří Hladík

 

Využíváme První CZ reklamní systém pro podnikatele a investory i-marketing.cz.

Přidat.eu záložku

Daně

11.03.2010 05:17
K čemu je dobrý daňový poradce Daňový poradce je odborník, který ví, jak si z vydělaných peněz co nejvíce ponechat. Vydělat peníze umí hodně lidí, ovšem již málokdo je udrží. Daňový poradce většinou neumí poradit, jak své peníze investovat dále či jak je nejlépe zhodnotit. Také neví, kde mají...
<< 1 | 2 | 3

Chcete investovat na burze a nevíte jak začít? Napište nám

Zkušenosti

Také máte někdy pocit, že kam se podíváte, tam se někomu daří a...

Akciecz běží díky fin. podpoře 

Anketa

Líbí se vám nový design našich stránek?

Ano (3 690)
Ne (238)

Celkový počet hlasů: 3928

Představení

15.05.2016 16:22
Víte, že když se spolu začnou bavit dva lidé, tak v průměru po sedmi...

Obrazem

Jak to udělat, aby peníze pracovaly pro mne a ne já pro ně? Více zde.